RSS
czwartek, 08 września 2016
Kupujesz lek Atram? W środku może być Neurol. Dziwne to.

Są nowe zasady zwrotu opakowań leku kardiologicznego Atram, w którym mogą być tabletki psychotropowe Neurol, przepisywane w stanach lękowych. Producent, po interwencji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, nie będzie już żądał paragonu ani nowej recepty, by wydać nowe opakowanie.
Są nowe zasady zwrotu opakowań leku kardiologicznego Atram, w którym mogą być tabletki psychotropowe Neurol, przepisywane w stanach lękowych. Producent, po interwencji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, nie będzie już żądał paragonu ani nowej recepty, by wydać nowe opakowanie.Lek kardiologiczny Atram, z jednej z wycofywanych serii.

Z informacji, do których dotarł reporter wynika, że apteki, w których pacjent kupił dane opakowanie leku, mają od ręki zwracać pieniądze lub wydawać nowe opakowania preparatu.
Wcześniej, we wstępnej propozycji skierowanej do GIF-u, producent uzależniał zwrot pieniędzy za opakowanie z wycofanej serii posiadaniem paragonu z apteki. Co więcej, jeśli pacjent chciałby od razu wymienić lek na nowe opakowanie, co do którego nie byłoby wątpliwości, producent stawiał warunek, że nie minął jeszcze termin ważności recepty na ten lek.
Zdaniem GIF, te warunki były niekorzystne dla pacjentów. Firma powinna wziąć większą odpowiedzialność. Za wadę jakościową odpowiada przede wszystkim producent - mówił Zbigniew Niewójt.
Decyzję o wycofaniu leku podjęto w związku z zagrożeniem zdrowia publicznego, wynikającym z pomieszania produktów leczniczych Neurol (lek psychotropowy) i Atram (lek kardiologiczny).
Chodzi o serie 2561215 i 2510216 (w obu przypadkach chodzi o tabletki Atram 12,5 mg) oraz serię 2010216 (tabletki Atram 6,25 mg). Daty ważności leków to listopad 2017 r. (seria 2561215) i styczeń 2018 r. (pozostałe dwie serie).
Atram jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego, przewlekłej, stabilnej dławicy piersiowej oraz wspomagającym umiarkowanej lub ciężkiej stabilnej, przewlekłej niewydolności serca. Podmiotem odpowiedzialnym w przypadku Atramu jest czeska spółka Zentiva, jej przedstawicielem w Polsce jest Sanofi-Aventis.
We wtorek GIF zdecydował także o wycofaniu z obrotu pojedynczych serii czterech leków wytwarzanych przez producenta Atramu, w którego opakowaniach mogły się znaleźć inne leki.
Decyzja GIF dotyczy leków: Simvacard 10 (10 mg tabletki powlekane, nr serii: 3010116, data ważności: grudzień 2018), Endiex (200 mg, kapsułki twarde, nr serii: 2020116, data ważności: grudzień 2017), Zoxon 2 (2 mg, tabletki, nr serii: 3510216, data ważności: styczeń 2019) oraz Chlorprothixen Zentiva (50 mg, tabletki powlekane, nr serii: 3600216, data ważności: styczeń 2019).
(abs)
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sa-nowe-zasady-zwrotu-opakowan-leku-kardiologicznego-atram,nId,226492

wtorek, 06 września 2016
Policjanci będą mieli nieprzyjemności bo zrobili sobie zdjęcie z Kubą Wojewódzkim. Dziwne to.

Przez zdjęcie z Kubą Wojewódzkim policjanci będą mieć teraz spore problemy.

Więcej:demotywatory.pl

poniedziałek, 05 września 2016
Zdyskwalifikowana dyskobolka nie może oddać medalu, bo… sprzedała go w internecie. Dziwne to.

Kubańska dyskobolka Yarelis Barrios, która kilka dni temu została pozbawiona przez MKOl srebrnego medalu igrzysk w Pekinie (2008), nie może oddać krążka, bo... sprzedała go na aukcji w internecie. Jak podały lokalne media, miała za niego dostać 10,5 tysiąca euro.
Kubańska dyskobolka Yarelis Barrios, która kilka dni temu została pozbawiona przez MKOl srebrnego medalu igrzysk w Pekinie (2008), nie może oddać krążka, bo... sprzedała go na aukcji w internecie. Jak podały lokalne media, miała za niego dostać 10,5 tysiąca euro.

Po dyskwalifikacji Kubanki srebro powinna otrzymać Ukrainka Ołena Antonowa, a brąz - Chinka Aimin Song. Konkurs wygrała Amerykanka Stephanie Brown Trafton.
MKOl podjął decyzję o odebraniu Barrios srebrnego krążka po ponownym zbadaniu próbek pobranych w stolicy Chin. U Kubanki wykryto bowiem obecność acetazolamidu - środka osłonowego, który zażywany jest po to, by ukryć obecność innych zabronionych substancji. Acetazolamid ma działanie moczopędne.
33-letnia lekkoatletka zaprzecza jednak, by kiedykolwiek stosowała doping. Jedyny doping, jaki znam w swojej sportowej karierze, to słońce. Nadal będę twierdzić, że to jakaś pomyłka i że jestem niewinna - podkreślała.
Barrios ma jeszcze w dorobku brązowy medal igrzysk w Londynie (2012). Co ciekawe, otrzymała go po... dyskwalifikacji Rosjanki Darii Piszczalnikowej.
(edbie)
PAP

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/sport/news-zdyskwalifikowana-dyskobolka-nie-moze-oddac-medalu-bo-sprzed,nId,2263012

piątek, 02 września 2016
Wilk wpadł do studni w pobliżu Arłamowa. Z pod ziemi słychać było skamlenie. Dziwne to.

Wilk, który wpadł do wyschniętej studni w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu, został uratowany. Po zbadaniu przez weterynarza okazało się, że jest odwodniony, więc został zabrany do lecznicy. Jak tylko dojdzie do siebie, będzie wypuszczony na wolność.
Wilk, który wpadł do wyschniętej studni w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu, został uratowany. Po zbadaniu przez weterynarza okazało się, że jest odwodniony, więc został zabrany do lecznicy. Jak tylko dojdzie do siebie, będzie wypuszczony na wolność.

Lasy Państwowe /Wczesnym wieczorem miejscowego leśniczego oraz funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dobiegło dochodzące spod ziemi głośne skamlenie. Wkrótce okazało się, że skamli silny, kilkuletni basior. Wilk wpadł do starej, nieczynnej, wyschniętej studni i nie może się stamtąd samodzielnie wydobyć - powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie Edward Marszałek.
Po konsultacji z lekarzem weterynarii leśnicy dostarczyli zwierzęciu wodę oraz pożywienie.
Ze względu na zapadające ciemności wydobycie basiora przełożono na dziś rano. Akcja ratowania drapieżnika ruszyła ok. godziny 9:00.
Prowadzenie takiej akcji w nocy byłoby niebezpieczne zarówno dla wilka, jak i dla ludzi - podkreślił Marszałek.
Rzecznik krośnieńskiej RDLP dodał, że wilk, który znalazł się w pułapce "jest w bardzo dobrej kondycji" i "zachowuje się agresywnie wobec ludzi".
Na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, żyje ponad 400 wilków; ponad połowa polskiej populacji tego drapieżnika.


Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-akcja-ratowania-wilka-ktory-wpadl-do-studni-dobieglo-dochodz,nId,2261947

Tagi: Polska Wilk
11:19, radioalert
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 września 2016
Kto w Twoim województwie jest najbogatszy? Zobacz. Dziwne to.

Kto jest najbogatszy w danym regionie Polski? Sprawdziliśmy to, kierując się tym, gdzie najbogatsi Polacy prowadzą działalność. Nie było to łatwe ze względu na to, że niektórzy z nich angażują się w bardzo wiele przedsięwzięć – często rozrzuconych po wielu województwach
W tym zestawieniu zabraknie rodzeństwa Kulczyków. Choć tradycyjnie są kojarzeni z Poznaniem, to obecnie wszyscy mieszkają w Londynie, a większość aktywów mają poza Polską – dlatego zdecydowaliśmy się ich nie wiązać z żadnym regionem.Na 16 województw, 14 ma reprezentantów na liście 100 Najbogatszych Polaków. Nie udało nam się jedynie powiązać nikogo z aktualnego rankingu z województwami zachodniopomorskim i lubuskim. W pozostałych przypadkach liderami regionu najczęściej zostawali biznesmeni z pierwszej dziesiątki rankingu – tak się stało siedmiokrotnie, choć w jednym wypadku była to osoba nawet z 9. dziesiątki zestawienia.
W mazowieckim najbogatszy okazał się wicelider ogólnopolskiego rankingu Zygmunt Solorz-Żak. Głównym aktywem w jego portfelu jest Cyfrowy Polsat z siedzibą w Warszawie, do którego należy także Polkomtel (operator sieci Plus) oraz Telewizja Polsat (obydwie firmy z siedzibą w Warszawie). Należy do niego ponadto Plus Bank, w stolicy buduje też apartamentowce w Porcie Praskim. Poza województwem jest właścicielem Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (Wielkopolska).W świętokrzyskim triumfował pochodzący z Kielc Michał Sołowow. To właśnie tam siedziby mają dwie należące do niego firmy: Rovese (dawny Cersanit) oraz Barlinek, choć ich zakłady produkcyjne znajdują się w różnych regionach kraju – Rovese ma fabryki w Starachowicach, Krasnymstawie (lubelskie), Opocznie (łódzkie) i Wałbrzychu (dolnośląskie), natomiast Barlinek zawdzięcza swoją nazwę miejscowości w lubuskiem, gdzie dalej odbywa się produkcja. Dolny Śląsk to domena Dariusza Miłka. To tutaj w Lubinie rozpoczynał swoją biznesową karierę, a w Polkowicach umieścił siedzibę swojego obuwniczego imperium – firmy CCC. Jest właścicielem także centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie. 
To pomorska Polpharma ze Starogardu Gdańskiego stanowi główną część majątku małżeństwa Staraków. Firma znana z takich leków jak m.in. Etopiryna, Ranigast, Metafen czy Polopiryna. Prowadzi także produkcję w Duchnicach na Mazowszu i w Nowej Dębie w woj. podkarpackim, a do tego kontroluje także takie firmy jak Polfa Warszawa czy Medana. Poza farmacją, Starakowie są także właścicielami Zakładów Tłuszczowych Kruszwica w kujawsko-pomorskim (m.in. Olej Kujawski, margaryna Smakovita) czy Herbapolu Lublin.W woj. łódzkim bezkonkurencyjni okazali się bracia Furmanowie, właściciele Aflofarmu. Ten producent leków rozkręcił w ostatnich latach sprzedaż dzięki suplementom diety. Należą do niego takie marki jak Diohespan, Rutinacea, Opokan, Desmoxan.
Fotel lidera na Śląsku należy do Arkadiusza Musia. Jest on właścicielem Press-Glassu – producenta szkła zespolonego, dostarczającego szyby do wysokościowców na całym świecie. Ma on siedzibę i jeden z zakładów produkcyjnych w Nowej Wsi pod Częstochową, a także zakłady w Tychach, Radomsku (łódzkie) oraz Tczewie (pomorskie).

W Wielkopolsce pod nieobecność Kulczyków palmę pierwszeństwa przejęło małżeństwo Olszewskich. Twórcy Solarisa – producenta autobusów i tramwajów niskopodłogowych – zbudowali swój biznes w Bolechowie pod Poznaniem.Na Warmii i Mazurach najbogatszy jest Józef Wiśniewski, właściciel Wipaszu – producenta pasz. Rozkręcił on swój biznes w Wadągu pod Olsztynem, gdzie do dziś mieści się jedna z mieszalni pasz należąca do firmy. Oprócz tego w regionie znajdują się jeszcze dwie w Morągu oraz Krośnie pod Pasłękiem, oraz dwie w innych regionach Polski: w Kole (wielkopolskie) oraz Międzyrzecu Podlaskim. Dodatkowo Wiśniewski jest właścicielem zakładu drobiarskiego w Mławie.Do opolskiego przypisaliśmy Karola Kanię, który swój biznes rozwinął co prawda na Śląsku, ale jeden z trzech zakładów producenta podłoża do hodowli pieczarek znajduje się właśnie w tym regionie. Pozostałe dwa są na Śląsku i w woj. lubelskim.Na Podkarpaciu sukcesy odnoszą firmy należące do Zbigniewa Jakubasa. Do miliardera w regionie należy Newag – producent taboru szynowego z Nowego Sącza oraz Polna – producent armatury przemysłowej z Przemyśla. Głównym składnikiem jego majątku pozostaje jednak Mennica Polska, ale należy także do niego szereg mniejszych firm takich jak Feroco z Poznania zajmujące się budownictwem drogowym czy Ipaco – firma krawiecka z lubelskiego. 
Cieszący się z anonimowości Tadeusz Chmiel jest najbogatszym człowiekiem w woj. lubelskim. Jest on twórcą Black Red White – producenta mebli z siedzibą w Biłgoraju, z dwoma zakładami produkcyjnymi w regionie: w Chmielku i Zamościu a także w Mielcu (podkarpackie).Na Podlasiu zwycięstwo przypadło Urszuli Siecińskiej, właścicielce Suempolu. Firma zaczynała od przetwarzania importowanych krewetek, a dziś sprzedaje łososia w każdej postaci, prosto ze swojej fabryki w Bielsku Podlaskim.Roman Karkosik nie miał sobie równych w woj. kujawsko-pomorskim. Znany inwestor giełdowy, pochodzący z Czernikowa pod Toruniem, kontroluje kilka firm w regionie – należy do niego Elana, produkująca włókna poliestrowe, a także Elana PET, zajmująca się budową maszyn, jak również Krezus, który handluje złomem i inwestuje w odnawialne źródła energii. Trzonem jego majątku pozostaje Boryszew, który oprócz produkcji wyrobów chemicznych, skupia także większość kontrolowanych przez Karkosika spółek. Należy do niego także grupa Maflow – producent z branży motoryzacyjnej ze Śląska, Impexmetal tworzący wyroby z aluminium w Warszawie czy Alchemia producent rur i wyrobów stalowych ze Śląska.W Małopolsce wyróżniliśmy Krzysztofa Pawińskiego, współtwórcę Maspeksu Wadowice, choć jego majątek jest równy z tym, jaki zgromadzili jego czterej wspólnicy. To jednak Pawiński stoi na czele biznesu, który produkuje soki, nektary, napoje, produkty instant a także makarony. Należą do niej takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek czy DecoMorreno.

Więcej:forbes.pl

Maciej Orłoś odchodzi z Teleexpressu. Po raz ostatni poprowadził program 31.08.2016. Dziwne to.

Maciej Orłoś odchodzi z Telewizji Polskiej. Dziennikarz dziś o godz. 17. po raz ostatni poprowadzi "Teleexpress", który współtworzy od 25 lat. Spekuluje się, że przyczyną decyzji Orłosia jest współpraca z nowym szefem serwisu, Klaudiuszem Pobudzinem. O sprawie informuje "Presserwis".

Informację na temat odejścia Macieja Orłosia z "Teleexpressu" jako pierwszy podał na Twitterze Szymon Jadczak, powołując się na informacje "Presserwisu". Dziennikarz TVN napisał, że powodem decyzji miała być współpraca z nowym szefem serwisu Klaudiuszem Pobudzinem, który został powołany na stanowisko 8 sierpnia tego roku.

Maciej Orłoś po raz pierwszy poprowadził "Teleexpress" 15 czerwca 1991 roku. Do dziś prowadził program bez przerwy. Z widzami witał się ponad dwa tysiące siedemset razy.
Oprócz "Teleexpresu" prowadził cykliczne programy w TVP1, m.in. Oko w oko, A to Polska właśnie, Trochę kultury i 300 procent normy, a także wydarzenia, m.in. 50 lecie Telewizji, gale Wiktorów, Teraz Polska oraz festiwale w Opolu i Sopocie.
Urodzony w 1960 r. w Warszawie absolwent wydziału aktorskiego warszawskiej PWST ma w swoim dorobku trzy Wiktory, jedną Telekamerę oraz dwie książki dla dzieci. Napisał "Tajemnicze przygody Kubusia" i ,"Tajemnicze przygody Meli".
Zmiana na stanowisku szefa Teleexpressu
8 sierpnia Klaudiusz Pobudzin zastąpił na stanowisku kierownika "Teleexpressu" Marka Walencika, który kierował redakcją od lutego tego roku. Walencik w latach 2006-2009 był zastępcą dyrektora TVP2 ds. kreatywnych.
Poprzednim szefem "Teleexpressu" był Jerzy Modlinger, który kierował redakcją od 2011 roku. W lutym został przeniesiony do Akademii Telewizyjnej.
Klaudiusz Pobudzin pracuje w Telewizji Polskiej od stycznia bieżącego roku. Do czasu nominacji był reporterem "Wiadomości". Wcześniej związany był z Telewizją Trwam.

Więcej na: Maciej Orłoś odchodzi z Teleexpressu. Dziś po raz ostatni ... http://radioalert.blox.pl/2016/08/Maciej-Orlos-odchodzi-z-Teleexpressu-Dzis-po-raz.html#ixzz4J0CpCNOD


wtorek, 23 sierpnia 2016
Talulah Eve Brown zmienił płeć a teraz chce mieć dziecko sam ze sobą. Dziwne to.

 

Talulah Eve Brown. Urodził się jako chłopiec o imieniu Aaron. W roku 2014 rozpoczął operacje związane ze zmianą płci. Wcześniej zamroził swoją spermę aby później po zmianie płci mógł mieć potomstwo ze samym sobą.

Więcej: demotywatory.pl

12:02, radioalert
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 sierpnia 2016
Do ołtarza poprowadził ją mężczyzna, w którego piersi bije serce jej zmarłego ojca. Dziwne to.

Ojciec Jeni Stepien został zamordowany dziesięć lat temu. Rodzina zdecydowała się przekazać jego narządy do transplantacji. Serce uratowało życie Arthura Thomasa. I to właśnie on towarzyszył Jeni podczas ślubnej ceremonii.

Ojciec Jeni, Michael, został zamordowany w 2006 roku, gdy wracał z pracy do domu. Usiłujący obrabować mężczyznę 16-latek strzelił mu w głowę z bliskiej odległości. Michaela nie udało się uratować. Rodzina zdecydowała się przekazać jego narządy do transplantacji. 
Organizacja, z której pomocy skorzystała rodzina, pozwala bliskim dawcy poznać tożsamość biorcy. Serce Michaela trafiło do Arthura Thomasa, który sam był blisko śmierci. Po operacji Stepieniowie utrzymywali z mężczyzną kontakt, wymieniali świąteczne kartki, składali urodzinowe życzenia. Nigdy jednak nie doszło do spotkania. 
Narzeczony zasugerował, by napisała do Thomasa i poprosiła, aby to on poprowadził ją do ołtarza. Mężczyzna zgodził się, choć ostrzegł, że nie wie, czy poradzi sobie z opanowaniem emocji. 
Ceremonia odbyła się w tym samym kościele w Swissvale w Pensylwani, w którym ślub brali rodzice Jeni. Jestem bardzo wdzięczna, że mój tato mógł tu być nie tylko duchem, ale też choć w części fizycznie - mówiła wzruszona Jeni. To było dla nas naprawdę szczególne - dodała.


Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-do-oltarza-poprowadzil-ja-mezczyzna-w-ktorego-piersi-bije-se,nId,2248799

czwartek, 04 sierpnia 2016
10 korporacji kontroluje niemal wszystko, co kupujesz. Dziwne to.

Zaledwie kilkadziesiąt firm opanowało niemal cały rynek. Obrazuje to wykres, nazwany iluzją wyboru, który krąży w internecie już od kilku lat. Zobacz, które firmy opanowały świat.

Więcej:wp.pl, wolnemedia.net,

08:21, radioalert
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 lipca 2016
Byk szalał po autostradzie na Słowacji. Dziwne to.

Okolicy Nitry, Słowacja. Kierowcy jadący autostradą kierowcy mocno się zdziwili, gdy zobaczyli przed swoimi maskami byka. Aby zatrzymać zwierzę zatrzymano ruch na ponad godzinę. Ostatecznie funkcjonariusze musieli je jednak zastrzelić, żeby zapobiec możliwemu atakowi na policjantów - powiedziała Bozena Bruchterova ze słowackiej policji. Właściciel samochodu, z którego uciekł byk, dostał mandat w wysokości 50 euro.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-byk-szalal-po-slowackiej-autostradzie-chwile-wolnosci-przypl,nId,2242595

13:33, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Tagi
Loading