RSS
poniedziałek, 24 lipca 2017
Kaczyński w dwóch słowach skomentował weta Dudy. Ta reakcja mówi wszystko. Dziwne to.

Andrzej Duda swoją decyzją najwyraźniej zaskoczył nie tylko szeregowych polityków PiS. Dziennikarzom udało się uzyskać "komentarz" od samego prezesa.


Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących sądownictwo. W długim wstępie poprzedzającym informację o tej decyzji tłumaczył, że PiS nie obiecywał nadzoru ministra sprawiedliwości nad Sądem Najwyższym i KRS. Ruch prezydenta najwyraźniej okazał się zaskakujący nawet dla samego prezesa partii rządzącej.


Dziennikarze zastali Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten wchodził do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej. - Czy jest pan zaskoczony? - dopytywali. Prezes, wyglądając na wściekłego, przemknął jedynie koło reporterów. - Bez komentarza. Proszę mnie przepuścić - to jedyne słowa, które padły z jego ust.

Więcej:wp.pl

środa, 19 lipca 2017
Skarżyła się, że niedowidzi. Pod powieką miała 27 soczewek kontaktowych. Dziwne to.

67-letnia mieszkanka Birmingham w Wielkiej Brytanii udała się po poradę do okulisty, gdyż - jak twierdziła - czuła dyskomfort wokół jednego oka. Kiedy lekarze przyjrzeli się jej dolegliwości, to szybko znaleźli przyczynę. A właściwie wiele przyczyn – 27 szkieł kontaktowych, które utknęły i utworzyły z czasem coś, co lekarze określili mianem "niebieskiej masy".
67-latka skarżyła się, że niedowidzi na jedno oko i cały czas je "czuje". Początkowo lekarze myśleli, że przyczyną jest "suche oko", dolegliwość typowa dla osób w średnim wieku oraz tych, którzy dużo czasu spędzają przed ekranem komputera. Potem okuliści stwierdzili, że pacjentka może mieć kataraktę.Podczas przygotowywania kobiety do zabiegu, lekarze z zaskoczeniem odkryli pod górną powieką niebieską masę. Utworzyły ją 27 szkła kontaktowe.Byliśmy zszokowani. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy - powiedział okulista Rupal Morjaria w rozmowie z brytyjską czasopismem medycznym BMJ.Pacjentka używała szkieł kontaktowych od 35 lat. Jak długo gromadziły się jej pod powieką, tego nie wiadomo. Za każdym razem jak traciła soczewkę, była przekonana, że ją zgubiła, brała następną i zakładała. 


Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-skarzyla-sie-ze-niedowidzi-pod-powieka-miala-27-soczewek-kon,nId,2418360#

Policja w Arabii Saudyjskiej zatrzymała kobietę, która chodziła w krótkiej spódnicy. Dziwne to.

Policja w Arabii Saudyjskiej zatrzymała kobietę, która chodziła w krótkiej spódnicy i koszulce bez rękawów po zabytkowym forcie nieopodal Rijadu. Na razie nie poinformowano, co może jej grozić.

Saudyjka została już przesłuchana przez policję w Rijadzie. Zeznała, że filmy z jej udziałem, które pojawiły się w internecie "zostały opublikowane bez jej wiedzy".Krótkie klipy, na których widać, jak młoda Saudyjka chodzi w krótkiej spódnicy i bluzce bez rękawów po zabytkowym forcie w Ushayqir, wywołały falę dyskusji w Arabii Saudyjskiej. Lokalne władze poprosiły policję o interwencję. Policja religijna z kolei informowała, że przygląda się sprawie "filmów z dziewczyną w bulwersujących ubraniach".Islamskie prawo Arabii Saudyjskiej jest bardzo restrykcyjne wobec kobiet. Nie mogą one nosić ubrań, które odkrywają ciało - muszą ubierać się w długie szaty, a także zakrywać włosy i twarz.Incydent wywołał wiele dyskusji w królestwie na Półwyspie Arabskim. Pojawiło się wiele głosów zarówno krytycznych, jak i broniących kobiety. Gdyby była z Zachodu, to wszyscy chwaliliby jej talię i jej oczy. Ale że jest Saudyjką, to chcą ją ukarać! - napisała na Twitterze Fatima al-Issa, aktywistka na rzecz praw kobiet w Arabii Saudyjskiej.Niektórzy przypominają także, że podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej jego żona Melania i córka Ivanka nie musiały przestrzegać restrykcyjnego prawa islamskiego kraju. W 2016 roku policja religijna w Arabii Saudyjskiej - znana jako Haia - otrzymała nowe dyrektywy, według których nie może zatrzymywać ludzi za łamanie surowych standardów dotyczących m.in. ubioru. Musi jednak donosić o wszelkich "niewłaściwych zachowaniach" normalnej policji

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-saudyjka-chodzila-w-minispodniczce-zostala-zatrzymana-przez-,

Krótki film, który wywołał oburzenie w Arabii Saudyjskiej. Widać na nim kobietę ubraną w krótką spódnicę. Dziwne to.

Krótki film, który wywołał oburzenie w Arabii Saudyjskiej. Widać na nim kobietę ubraną w krótką spódnicę i bluzkę bez rękawów, która przechadza się po zabytkowym forcie w miejscowości nieopodal stolicy islamskiego kraju, Rijadu. Wielu Saudyjczyków twierdzi, że kobieta powinna zostać aresztowana.

Krótki klip został wysłany za pomocą aplikacji Snapchat. Młoda kobieta w krótkiej spódnicy i bluzce bez rękawów chodzi po zabytkowym forcie w miejscowości Ushayqir, nieopodal stolicy regionu, Rijadu. Na tych terenach mieszkają najbardziej konserwatywne plemiona Arabii Saudyjskiej.Wideo trafiło także na Twittera. Tam niektórzy komentatorzy twierdzą, że kobieta powinna zostać aresztowana, bo złamała prawo obowiązujące w Arabii Saudyjskiej. Kobiety muszą tam nosić długie szaty oraz zakrywać włosy i twarz. Tak jak prosimy, by ludzie respektowali prawo krajów, do których podróżują, tak samo ludzie muszę przestrzegać prawo naszego kraju - napisał saudyjski pisarz Ibrahim al-Muayif.Urzędnicy Ushaygir poprosili policję o wszczęcie dochodzenia w tej sprawie.Niektórzy komentatorzy bronili ubioru kobiety, przypominając, że podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej jego żona Melania i córka Ivanka nie musiały przestrzegać restrykcyjnego prawa islamskiego kraju. 

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w-krotkiej-spodniczce-chodzi-po-arabii-saudyjskiej-urzednicy,nId,2418387

Przyczyny odwołania szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód? Chciał umówić się z 14-latką.

Żandarmeria Wojskowa przejęła śledztwo w sprawie szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu zatrzymanego wczoraj przez policję. Wysoki rangą oficer Wojska Polskiego próbował się umówić na spotkanie z 14-latką. Pułkownik już rano został zwolniony ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej.


Żandarmeria Wojskowa przejęła śledztwo w sprawie szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu zatrzymanego wczoraj przez policję. Wysoki rangą oficer Wojska Polskiego próbował się umówić na spotkanie z 14-latką. Pułkownik już rano został zwolniony ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej.

Oficer Wojska Polskiego został zarzynany przez policję w poniedziałek około godz. 20. Grudziądzcy policjanci zatrzymali 52-latka, który za pośrednictwem portalu internetowego składał propozycję odbycia innych czynności seksualnych małoletniej poniżej lat 15 – mówił nam starszy sierżant Maciej Szarzyński z komendy w Grudziądzu.Nasi dziennikarze dowiedzieli się, że spotkanie starszego mężczyzny z „nastolatką” zostało zaaranżowana przez tzw. łowcę pedofilów, podszywającego się pod dziewczynkę. Wszystko zaczęło się od rozmowy w internecie, która zakończyła się propozycją spotkania. W wyznaczonym miejscu na wojskowego czekali jednak policjanci z komendy miejskiej w Grudziądzu.Udało nam się potwierdzić, że zatrzymany wojskowy to Robert Orłowski, szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.
Na razie nie zapadła decyzja, czy będzie wniosek o areszt. Funkcjonariusze wciąż zbierają dowody. Zabezpieczyli już telefon i komputer pułkownika. Sprawdzają, czy pierwszy raz umówił się z małoletnią, czy też robił to wcześniej.Szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ- Wschód został już rano zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. Poinformowało o tym zresztą Ministerstwo Obrony Narodowej. Robert Orłowski pełnił obowiązki szefa sztabu od dnia 23 listopada 2016 r.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-przyczyny-odwolania-szefa-sztabu-wielonarodowej-dywizji-poln,nId,2418375

wtorek, 18 lipca 2017
Grudziądz: 2 letni chłopiec został porzucony pod sklepem monopolowym. Zobacz czy znasz to dziecko.

Policja szuka rodziców 2-letniego chłopca, który w niedzielę wieczorem został porzucony przed sklepem monopolowym w Grudziądzu.

Chłopca znalazła około godz. 22 ekspedientka.

Jak na razie nie wiadomo, gdzie przebywają rodzice chłopca. Policja opublikowała w internecie zdjęcie malucha.Znamy już tożsamość chłopca, znamy tożsamość rodziców, ale nie wiemy, gdzie w tej chwili są. Tożsamość chłopca udało się ustalić dzięki Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu, policjantom, pracownikom miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i osobie postronnej, która zobaczyła wizerunek chłopca w mediach - mówi starszy sierżant Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej w Grudziądzu.Chłopiec przebywa obecnie w centrum pomocy dziecku.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-2-latek-porzucony-przed-sklepem-monopolowym-policja-szuka-ro,nId,2418286#

środa, 12 lipca 2017
I Ty możesz zostać sąsiadem królowej! Wystarczy 1,5 mln funtów. Dziwne to.

By dostać się do posesji, nowy właściciel będzie przejeżdżał przez posiadłość królowej, w której co roku Windsorowie spędzają święta Bożego Narodzenia. Można sobie wyobrazić niezwykle spotkanie na drodze!
Apartament ma 5 sypialni i 4 łazienki. Jeden z zaadoptowanych pokoi był niegdyś kasą biletową stacji.Ponieważ budynek jest objęty ochroną zabytków, do dziś zachowano perony, na których niegdyś wysiadali arystokraci.Nieruchomość posiada także ogród o powierzchni pół hektara, który sąsiaduje z terenem utrzymywanym przez królewskich leśników.Stacja w Sandringham obsługiwała rodzinę królewską w XIX wieku. Została zamknięta pod koniec lat 60. XX wieku.


Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-i-ty-moze-zostac-sasiadem-krolowej-wystarczy-kupic-dawna-sta,nId,2416396

środa, 05 lipca 2017
Powstanie film o Zenku Martyniuku?! Dziwne to.

Historia Zenona Martyniuka trafi na duży ekran. Powstanie film o gwieździe disco polo.

„Super Expreess” donosi, że dość konkretnych kształtów przybierają plany dotyczące sfilmowania historii Zenona Martyniuka, lidera zespołu Akcent.Okazuje się, że wokalista jest ulubieńcem nie tylko Jacka Kurskiego, który zapewniał, że w telewizji pod jego kierownictwem zawsze znajdzie się miejsce dla muzyki disco polo. „SE” informuje bowiem o planach reżyserki Katarzyny Jungowskiej, która planuje przenieść na ekran historię Martyniuka.Twórczynię zainspirowała biografia artysty „Życie to są chwile”, która własnie trafiła do księgarń. – Zenek ma fantastyczną muzykę, która jest częścią naszej kultury, kochają go tłumy – mówiła w rozmowie z „SE” Katarzyna Jungowska. – Od lat śledzę jego karierę i jestem pełna podziwu dla niego. Myślę, że na takiego bohatera czeka też polskie kino – dodała. Reżyserka wyjaśniła, że planuje stworzyć historię fabularną opisującą najważniejsze momenty w twórczości Martyniuka.Pomysł przypadł do gustu samemu bohaterowi, który z entuzjazmem podszedł do projektu, choć zapewnia, że osobiście nie pojawi się na ekranie. – Czuję się wyróżniony, że moja historia jest na tyle interesująca, by przenieść ją na ekran. Lubię filmy o artystach. Podobał mi się „Skazany na bluesa” – komentował Martyniuk.

Więcej: https://www.wprost.pl/kraj/10063632/Historia-Zenona-Martyniuka-trafi-na-duzy-ekran-Powstanie-film-o-gwiezdzie-disco-polo.html

wtorek, 27 czerwca 2017
Susza? Podlewaj octem! Dziwne to ale podobno działa.

 

Jest sposób na to, by pomóc roślinom w przetrwaniu okresów suszy. Trzeba je podlewać wodą z dodatkiem... octu. Przekonują o tym na łamach czasopisma "Nature Plants" naukowcy z RIKEN Center for Sustainable Resource Science (CSRS). W trakcie badań Japończycy odkryli naturalny mechanizm, w jaki rośliny starają się łagodzić skutki suszy i przekonali się, że podlewanie ich octem zdecydowanie zwiększa ich zdolność tolerowania trudnych warunków.
Grupa badaczy pod kierunkiem Jong-Myong Kim i Motoaki Seki z RIKEN CSRS zajmowała się przypadkiem nowoodkrytych, zmutowanych osobników rzodkiewnika pospolitego, które okazały się bardzo odporne na suszę. Wiadomo było, że istotne znaczenie miała przy tym mutacja genu odpowiadającego za wytwarzanie enzymu, deacetylazy histonowej HDA6, naukowcy chcieli poznać dokładny mechanizm, który sprawia, że roślina dobrze rozwija się nawet w warunkach długotrwałej suszy.


Wcześniejsze badania, prowadzone na normalnych rzodkiewnikach pokazały, że gen HDA6 pod wpływem suszy prowadził do uruchomienia mechanizmu wytwarzania octanu, głównego składnika octu. U roślin ze zmutowanym genem HDA6 te same warunki sprawiały, że proces wytwarzania octanu przebiegał znacznie szybciej. Dalsza analiza pokazała, że to właśnie aktywność enzymu HDA6 decydowała o tym, jak przebiegała ścieżka przemian metabolicznych. W normalnych warunkach roslina rozkłada cukry, by zyskać energię, w warunkach suszy wytwarza octan. Naukowcy badali potem poziom octanów wytwarzanych w normalnych roślinach i przekonali się, że ich ilość ma wpływ na to, jak dobrze rośliny radzą sobie w warunkach suszy. Te, które wytwarzają ich mniej, okazały się na brak wody bardziej wrażliwe.


Od tej obserwacji tylko krok do tezy, że to właśnie rosnąca ilość octanów pomaga roślinom radzić sobie z suszą. Badacze sprawdzili to w najprostszy możliwy sposób, hodując rośliny podlewali je wodą, kwasem octowym lub innymi kwasami organicznymi, po czym poddali 14-dniowej suszy. Przetrwało ją 70 proc. roślin hodowanych na occie i... praktycznie nic innego. Widać to wyraźnie na powyższym zdjęciu, gdzie pokazano rośliny hodowane (od lewej) na wodzie, kwasie solnym, kwasie mrówkowym, kwasie octowym, kwasie masłowym, kwasie mlekowym i kwasie cytrynowym.Dokładna analiza ścieżki przemian metabolicznych pokazała, że mechanizm ten działa także w przypadku wielu innych roślin, w tym tak istotnych rolniczo, jak ryż, kukurydza i pszenica. Doświadczenia przeprowadzone według podobnego schematu, jak w przypadku rzodkiewnika pokazały, że wszystkie te rośliny, hodowane w odpowiednim stężeniu kwasu octowego, stają się bardziej odporne na suszę.Mutacje genetyczne pozwalają na tworzenie roślin bardziej odpornych na suszę, powinniśmy jednak szukać też metod prostszych i tańszych, gdyż GMO nie wszędzie są dostępne - mówi Jong-Myong Kim. Jesteśmy przekonani, że podanie roślinom octu może być użyteczną, prostą i tanią metodą zwiększenia ich odporności na brak wody - dodaje.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/nauka/news-susza-podlewaj-octem,nId,2410194

środa, 21 czerwca 2017
1000 lajków albo go upuszczę. Mężczyzna skazany na 2 lata więzienia za narażanie życia dziecka. Dziwne to.

Kolejny pokaz głupoty i ignorancji na Facebooku. Mężczyzna z Algierii umieścił w serwisie społecznościowym zdjęcie dziecka, na którym wystawia chłopca za okno. "1000 lajków albo go upuszczę" – tak zatytułował swój wpis. Sąd skazał go na 2 lata pozbawienia wolności.

Zdjęcie umieszczone na Facebooku z komentarzem: "1000 lajków albo go upuszczę"

Internet"To była tylko zabawa" - twierdził mieszkający w stolicy Algierii mężczyzna, krewny poszkodowanego dziecka. Sąd nie wziął jego słów pod uwagę, skazując go na dwa lata pozbawienia wolności.  Co ciekawe, jak podaje serwis BBC, ojciec chłopca błagał sąd, aby ten... nie skazywał jego krewnego, również uparcie powtarzając, że "to tylko zabawa". Algierski sąd miał jednak inne zdanie.Mężczyzna został zatrzymany w sobotę, po tym jak internauci poinformowali organy ścigania. Oprócz linii obrony, w której padały słowa "to tylko zabawa", mężczyzna ze zdjęcia i ojciec twierdzili, że dziecko nie było wystawione przez okno na 15. piętrze, ale na balkonie, zatem "nic mu nie groziło". Fotografia miała być tak wykadrowana, aby nie było widać balkonu. Sąd pozostał niewzruszony, jasno stwierdzając, że dziecko zostało narażone na niebezpieczeństwo.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-1000-lajkow-albo-go-upuszcze-2-lata-wiezienia-za-narazenie-z,nId,2408347#

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18
Tagi
Loading