RSS
wtorek, 09 października 2012
Człowiek-chomik pobiegł przez morze do Irlandii. Dziwne to.
W niedzielę po południu z Trearddur Bay w północnej Walii wyruszył w niezwykły rejs brytyjski inżynier Chris Todd. Zamierza on tratwą wyposażoną w koło napędzane siłą nóg przepłynąć do irlandzkiego portu Greystones. W poniedziałek był w połowie 66-milowej trasy.


Brytyjczyk przed wypłynięciem powiedział dziennikarzom, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to do celu powinien dotrzeć we wtorek około południa. Towarzyszy mu łódź z trzyosobową załogą, która zapewnia wsparcie na wypadek załamania pogody. Pomaga także śmiałkowi w nawigacji i zapewnia łączność.

Obawia się silnych prądów

Todd wyliczył, że pokonanie 66-milowej trasy powinno mu zająć od 40 do 48 godzin, zależnie od napotkanych warunków. Najbardziej obawia się silnych prądów pływowych u wybrzeża Irlandii.

36 tys. kalorii w dwie doby

Według wstępnych obliczeń, wypije w tym czasie 30 litrów wody i spali 36 tysięcy kalorii. Będzie się starał utrzymać tempo powolnego biegu.

Celem wyprawy Todda jest zebranie pieniędzy na rzecz Royal National Lifeboat Institution oraz Wiltshire Blind Association.Więcej na: Człowiek-chomik pobiegł przez morze do Irlandii http://radioalert.blox.pl/2012/10/Czlowiek-chomik-pobiegl-przez-morze-do-Irlandii.html#ixzz28mHbU1pQ


czwartek, 04 października 2012
Najsilniejsze dzieci na świecie. Pochodzący z Rumunii bracia Stroe.

"Niech nikogo nie zmyli ich niepozorny wzrost czy bardzo młody wiek. 7-letni Giuliano i 5-letni Claudiu to prawdziwi twardziele, którzy daliby sobie radę z niejednym nastoletnim łapserdakiem, gdyby zaszła taka potrzeba. 

Pochodzący z Rumunii bracia Stroe, którzy nieoficjalnie uznawani są za najsilniejsze dzieci świata, są prawdziwymi gwiazdami w swoim kraju. "

Więcej: http://niewiarygodne.pl/gid,14305621,img,14305694,kat,1017185,title,Ci-bracia-to-najsilniejsze-dzieci-na-swiecie,galeriazdjecie.html

Tagi
Loading