RSS
środa, 31 sierpnia 2011
Włamał się do mieszkania i zasnął. Obudziła go policja.

"O sporym pechu może mówić pewien kolumbijski złodziej. Mężczyzna włamał się do prywatnego mieszkania. Podczas kradzieży zmorzył go sen, z którego obudziła go dopiero policja. O tym dość niezwykłym zdarzeniu poinformowała we wtorek kolumbijska gazeta "El Tiempo".
Mężczyzna, najwyraźniej strudzony ładowaniem do worka swoich "łupów", przysiadł przy kuchennym stole, by napić się mleka i... zasnął. Nad ranem śpiącego w kuchni złodzieja zauważyli domownicy, którzy "po cichu" zaalarmowali policję. Ta wyrwała go z głębokiego snu i aresztowała."

Więcej:http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zlodziej-zasnal-podczas-wlamania-obudzila-go-policja,nId,356891

Dziwny ten złodziej.

wtorek, 30 sierpnia 2011
Uciekli i nie zapłacili rachunku na kwotę 86 tysięcy euro.

"Szóstka młodych Rosjan i Ukraińców, uciekła z luksusowego klubu nocnego na Sardynii bez płacenia rachunku. Zabawili się za 86 tysięcy euro. Sprawa trafiła do prokuratury, ale po tygodniu na konto klubu przelano z Ukrainy rzeczoną kwotę.
Jak podają włoskie media, szóstka gości klubu "Billionaire", to dzieci ukraińskich i rosyjskich oligarchów. Ekskluzywny klub należy do słynnego szefa Fromuły 1 Falvio Briatore.

Szóstka młodych mieszkańców byłego bloku wschodniego bawiła się w klubie w najlepsze przez całą noc. Podczas imprezy wypili i wylali na siebie łącznie 90 butelek luksusowego szampana. Na dodatek nie szczędzili wydatków na inne drogie trunki i przekąski. Gdy nad ranem przyszło do zapłacenia rachunku opiewającego na 86 tysięcy euro, z rozbrajającą szczerością przyznali, że nie mają z sobą żadnych pieniędzy czy kart płatniczych.

Po kłótni w klubie, młodzi Słowianie wyjechali z Włoch. Za pośrednictwem prawników starali się uzyskać rabat na 36 tysięcy dolarów. Briatore nie chciał jednak o tym słyszeć.

Właściciel klubu skierował sprawę do prokuratury. Śledczy przekazali sprawę do sądu, ale dokładnie tego samego dnia na konto klubu wpłynęło 86 tysięcy euro, przelanych z banku na Ukrainie."

Więcej: http://www.tvn24.pl/-1,1715565,0,1,uciekli-z-klubu-przed-rachunkiem-na-86-tys-euro,wiadomosc.html

Dziwni ci Ukraińcy.

czwartek, 11 sierpnia 2011
Słowenia: Dziwny ten woźnica. Prowadził wóz a poziom alkoholu we krwi przekraczał mu trzykrotnie wielkość dopuszczalną.

"Pijany mężczyzna, prowadzący we wschodniej Słowenii wóz zaprzężony w dwa konie, został ukarany grzywną wysokości 1200 euro. Poziom alkoholu we krwi woźnicy przekroczył trzykrotnie wielkość dopuszczalną dla kierowcy samochodu.
Pijanemu woźnicy odebrano prawo jazdy, mimo że formalnie nie jest ono w Słowenii potrzebne do prowadzenia wozów konnych.
41-latek spędził całą noc, trzeźwiejąc na komisariacie w miejscowości Novo Mesto. Policja nie poinformowała, gdzie na ten czas umieszczono konie."

Więcej:http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ponad-1000-euro-grzywny-za-prowadzenie-konnego-wozu-po,nId,353981

Dziwne to.

Tagi: Słowenia
07:29, radioalert
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 sierpnia 2011
Dziwny ten dyrektor więzienia w Rosji. Wziął udział w balu przebierańców wraz ze skazańcami

 

"Dyrektor zakładu karnego pod Moskwą zgodził się na urządzenie w więzieniu balu przebierańców i biesiady z okazji urodzin jednego ze skazanych. Jakby tego było mało, szef placówki wziął udział w imprezie wraz ze swoimi zastępcami.

Do internetu trafiły szokujące zdjęcia z balu, na którym przebrani za Rzymian dyrektor więzienia i jego dwóch zastępców biesiadują z przestępcami przy suto zastawionych stołach - między innymi kawiorem i najdroższymi alkoholami.
Jak poinformował rosyjski portal lifenews.ru, na reakcję władz więziennych nie trzeba było długo czekać. Dyrektor i jego zastępcy zostali dyscyplinarnie zwolnieni z pracy."

Więcej: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-w-wiezieniu-dyrektor-i-skazani-zorganizowali-bal,nId,353880

Dziwni Ci Rosjanie.

poniedziałek, 08 sierpnia 2011
Dziwne to. Prezenterka ogłosiła, że marsjanie atakują?

"Prezenterka telewizji RAI ogłosiła przybycie istot pozaziemskich do Włoch i poinformowała, że Watykan ujawni fragmenty Biblii zapowiadające to wydarzenie. Fragment rzekomego - jak się okazało - dziennika stacji RAI3 obejrzało w internecie 160 tysięcy ludzi.
Fragment dziennika to tylko spot promocyjny włoskiego filmu "Ostatni Ziemianin" w reżyserii Gianniego Pacinottiego, który weźmie udział w konkursie na rozpoczynającym się pod koniec sierpnia festiwalu w Wenecji.
W bijącym rekordy popularności nagraniu na YouTube widać, jak znana włoska dziennikarka i prezenterka Maria Cuffaro w studiu i oprawie dziennika RAI3 informuje o komunikacie włoskiej Rady Ministrów, która uspokaja, że Marsjanie nie stanowią zagrożenia dla ludności i apeluje by w związku z ich przybyciem nie gromadzić zapasów żywności.
Ponadto w odczytanej przez nią informacji mowa jest o papieskiej encyklice "Adventus Martianis", poświęconej istotom pozaziemskim. W związku z zainteresowaniem, jakie wywołało krążące w internecie nagranie doskonale przypominające fragment dziennika w trzecim kanale telewizji publicznej i pytaniami, skąd ono się wzięło, wytwórnia filmowa Fandango w wydanym komunikacie wyjaśniła, że jest to promocyjne wideo filmu Pacinottiego, debiutującego w kinie popularnego rysownika komiksów. Artysta, znany jako Gipi, nakręcił film o istocie pozaziemskiej, która krąży po lasach Toskanii.
W reakcji na falę pytań o to, dlaczego popularna prezenterka w studiu dziennika zapowiada nadejście Marsjan, głos zabrało też kierownictwo jej redakcji. Powtarzamy i potwierdzamy, że nie stoimy w obliczu zagrożenia inwazją istot pozaziemskich - głosi komunikat. Nasza koleżanka Maria Cuffaro zagrała samą siebie w filmie Gianniego Pacinottiego - dodała redakcja."

Więcej: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-prezenterka-wloskiej-telewizji-oglosila-przybycie-istot,nId,353415

Dziwne to.

08:55, radioalert
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 sierpnia 2011
Dziwne to. Poród trwał 2 ... kilometry

"Ile może trwać poród? W przypadku jednego z najmłodszych mieszkańców Sosnowca były to dwa kilometry. Tyle zdołał bowiem przejechać taksówkarz, który starał się dowieźć rodzącą kobietę do szpitala. Poród odebrał jednak ojciec, jeszcze zanim samochód zatrzymał się przed izbą przyjęć.
- Stresowałem się. To na pewno nie był normalny kurs - wspomina taksówkarz, Jan Błach. - Byłem zaskoczony, nie spodziewałem się, że coś takiego mnie spotkało - dodaje.

Cały kurs trwał nie więcej niż dziesięć minut. W tym czasie taksówkarz pokonał dwa kilometry. Kobieta zaczęła rodzić po przejechaniu kilkuset metrów. Gdy taksówka zajechała pod szpital, było już po wszystkim. Lekarzowi i pielęgniarkom które wybiegły ze szpitala pozostało jedynie odciąć pępowinę.

- Nie widziałem porodu własnego dziecka, a tu widziałem jak przychodzi na świat cudze - mówi taksówkarz. Korporacja, w której jeździ Błach, już zapowiedziała, że przyszykuje jakiś prezent dla narodzonego w taksówce dziecka. Być może będzie to prawo do bezpłatnych przejazdów do wieku 18 lat."

Więcej: http://www.tvn24.pl/-1,1712846,0,1,porod-w-taksowce-trwal-2-kilometry,wiadomosc.html

Dziwne to.

07:28, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Kosmiczna babcia atakuje.

"72-letnia włoska aktorka Gloria Coco ma szansę spełnić za kilka miesięcy swoje największe życiowe marzenie i polecieć w kosmos. "Zawsze pociągały mnie rzeczy niezwykłe, bardzo kocham przygody i uwielbiam być zawsze w ruchu, nigdy się nie zatrzymuję. Kiedy tylko dowiedziałam się o tym locie suborbitalnym, zgłosiłam się na kwalifikacje. Powiedziałam, że mam 70 lat, natychmiast mnie wzięli" - powiedziała przyszła mieszkanka Rzymu.
Mieszkająca w Rzymie "kosmiczna babcia", jak jest nazywana, po zakończeniu trzech cykli przygotowań i szczegółowych badań lekarskich w ośrodku olimpijskim może rozpocząć oczekiwanie do startu z ośrodka NASA w Teksasie.
Lot naukowy organizowany jest w ramach projektu Spaceland - pierwszej nierządowej agencji lotów kosmicznych, uznawanej przez Europejską Agencję Kosmiczną.
Szef Spaceland Carlo Viberti wyjaśnił zaś: "Będziemy badać reakcje jej mózgu w różnych stanach ciężkości". Wyniki pomogą lekarzom i naukowcom w badaniach nad chorobą Alzheimera - dodał.
W czasie trzech serii przygotowań aktorka była poddawana różnym próbom. Sprawdzano na przykład, czy nie cierpi na klaustrofobię. Po badaniach i kontrolach we Włoszech i w Belgii orzeczono, że jest gotowa do lotu.
Wszystkie moje przyjaciółki mówią mi"co ty wyprawiasz, czujesz się dobrze, nie masz żadnych dolegliwości i bierzesz się za takie rzeczy". Ale w głębi serca i one są ze mnie dumne - podkreśliła kosmiczna babcia."

Więcej: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-kosmiczna-babcia-gotowa-do-lotu,nId,353020

Dziwne to.

środa, 03 sierpnia 2011
Dziny ten burmistrz Wilna. Kasuje ludziom samochody czołgiem

"Ten filmik raczej nie spodoba się stołecznym kierowcom. Burmistrz Wilna w jednoznaczny sposób dał do zrozumienia co myśli o parkowaniu na ścieżkach rowerowych. Ci, którzy łamią przepisy chyba nie będą mogli liczyć na jego pobłażliwość.
Informacje

Na filmiku opublikowanym w serwisie youtube Artūras Zuokas przechadza się ulicami Wilna. Fotografuje drogie samochody zaparkowane na ścieżkach rowerowych. - Co miasto może zrobić z kierowcami, którym wydaje się, że stoją ponad prawem? pyta retorycznie "szeryf" Zoukas i szybko przedstawia swoją odpowiedź: - Czołg!
Żeby nie było żadnych wątpliwości burmistrz wsiada do transportera opancerzonego i rozjeżdża podstawionego na ścieżkę rowerową mercedesa.
Choć kampania pachnie populizmem, to trzeba przyznać, że Zuokas wysłał piratom jednoznaczny komunikat. Pobłażania nie będzie!"

Więcej: http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,bezmyslne-parkowanie-tak-to-robia-w-wilnie,252408.html

Dziwne to.

Dziwne to. Wszedł na szczyt góry rozsypać prochy brata, zabił go piorun

"41-letni mężczyzna zginął w Alpach Julijskich na północy Włoch rażony piorunem na szczycie góry. Wspiął się na nią, by... rozsypać prochy swego brata, zabitego w wypadku samochodowym. O tragedii poinformowała we wtorek agencja Ansa.
Mieszkaniec Triestu, z zawodu pilot samolotów, wszedł ze znajomym na szczyt Jof di Montasio leżący na wysokości 2754 metrów nad poziomem morza z urną z prochami brata, który w czerwcu zginął w wypadku w Meksyku. Wybrał to miejsce dlatego, że była to ulubiona góra jego brata.

Gdy już schodził, trafił go piorun i spadł na skałę położoną 40 metrów niżej. Zginął na miejscu. Drugi mężczyzna, który nie ucierpiał, wezwał pomoc. Nadal jest w szoku.

Ratownicy górscy badający okoliczności tego tragicznego wypadku orzekli, że piorun przyciągnęła żelazna drabinka długości 70 metrów, po której wspinacze schodzili.

Ansa podkreśla, że mężczyzna tuż przed śmiercią wypełnił misję. Rozrzucił prochy i zostawił na skale specjalną tabliczkę ku czci swego brata. Dokumentują to zdjęcia znalezione w aparacie fotograficznym ofiary."

Więcej: http://www.tvn24.pl/12691,1712726,0,1,wszedl-na-szczyt-z-prochami-brata-zabil-go-piorun,wiadomosc.html

Dziwne to.

07:21, radioalert
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 sierpnia 2011
Dziwne to: Czesio zajumał fotopstryczek.

"Przejeżdżając przez miejscowość Brenna Spalona w województwie śląskim, można było zauważyć, że straszący wszystkich kierowców fotoradar został zasłonięty podobizną znanego z kreskówki Czesia. Jak się okazało, nie była to jednak kolejna osobliwa akcja policyjnej drogówki, a wybryk nieznanego dotąd sprawcy. Informację i zdjęcie dostaliśmy od Michała Fielka na Gorącą Linię RMF FM.

Znana z filmów animowanych postać została wczoraj umieszczona na fotoradarze, zasłaniając jego obiektyw. Uniemożliwia to sprawne funkcjonowanie urządzenia, przez co dowcip staje się ewidentnym złamaniem prawa.
Jak informuje Ireneusz Korzonek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, za tego typu żarty można zapłacić nawet 5 tysięcy złotych kary. Sprawa robi się zatem poważniejsza niż na pierwszy rzut oka mogłaby wyglądać.
Naganny z prawnego punktu widzenia czyn zyskał niemały rozgłos. Michał Fielek z serwisu ox.pl poinformował nas, że w miejscu umieszczenia Czesia zaczyna robić się spory ruch. Ludzie przyjeżdżają tylko po to, aby zrobić zdjęcie, a to na pewno nie usprawnia szybkości jazdy na tym odcinku. Jak się można domyśleć, sprawcom właśnie o to chodziło."

Więcej: http://www.rmf24.pl/goraca-linia/wasze-fakty/news-goraca-linia-postac-z-kreskowki-zaslonila-fotoradar,nId,352605

Dziwne to.

Tagi
Loading