RSS
środa, 04 marca 2015
Niesamowita fotografia. Łasica leci na dzięciole! Dziwne to.

 

Brytyjski fotograf Martin Le-May uchwycił na zdjęciu coś, czego nie sfotografował przed nim nikt. Młodą łasicę, która wzniosła się w powietrze na grzbiecie dzięcioła.

Brytyjski fotograf Martin Le-May uchwycił na zdjęciu coś, czego nie sfotografował przed nim nikt. Młodą łasicę, która wzniosła się w powietrze na grzbiecie dzięcioła.
Tak, to zdjęcie jest prawdziwe. Jego autor Martin Le-May ma całą kolekcję podobnych fotografii. Szczegółowo pokazują, co działo się na łące na wschodnich przedmieściach Londynu, gdzie fotograf wybrał się w poniedziałek z aparatem. Spacerował akurat z żoną po parku Hornchurch Country, gdy usłyszał odgłosy zdenerwowanego ptaka. Nieopodal brzóz dostrzegł błysk zieleni. Dzięcioła zielonego, który jednak nie zachowywał się jak dzięcioł.
- Skakał nienaturalnie w trawie, jakby stąpał po rozżarzonych węglach i bił powietrze skrzydłami. Widziałem jego upierzenie. Akurat załapałem za aparat, gdy dzięcioł podleciał w naszym kierunku. Wtedy zorientowałem się, że na grzbiecie niesie niewielkiego ssaka i w rzeczywistości jest to walka o życie - opisuje Martin Le-May w wysłanym mediom oświadczeniu.
Tym niewielkim ssakiem okazała się młoda łasica. Musiała rzucić się na dzięcioła, gdy przysiadł w trawie w poszukiwaniu pożywienia. Dzięcioły zielone żywią się zbieranymi na ziemi owadami, głównie mrówkami i ich larwami. Tym razem to jednak dzięcioł mógł stać się pożywieniem.
Dzięcioł, próbując się ratować, zrobił to, co na jego miejscu zrobiłby każdy inny ptak. Wzbił się w powietrze, zabierając łasicę razem ze sobą. Zwierzęta pokonały tak razem ok. trzech metrów. Ten moment uchwycił Le-May na swoim zdjęciu. Na fotografii widać wyraźnie, że ptak nie jest zadowolony z obecności pasażera.- Dzięcioł wylądował i obawiałem się już najgorszego. Ale na szczęście moje obawy się nie potwierdziły. Od zwierząt dzieliło nas ok. 25 metrów i myślę, że nasza obecność mogła na chwilę rozproszyć łasicę. Dzięcioł skorzystał z tej chwilowej nieuwagi i odleciał. Ocalił życie, a łasica zniknęła w wysokiej trawie - opisuje Le-May.
Niesamowita fotografia obiegła internet i błyskawicznie doczekała się zabawnych przeróbek. Można je znaleźć w mediach społecznościowych oznaczone hashtagiem #weaselpecker. Internauci zastąpili już łasicę lecącą na grzbiecie dzięcioła Gandalfem z Władcy Pierścieni, kapitanem Chelsea Johnem Terrym czy też prezydentem Rosji.Więcej na: Niesamowita fotografia. Łasica leci na dzięciole! http://radioalert.blox.pl/2015/03/Niesamowita-fotografia-Lasica-leci-na-dzieciole.html#ixzz3TPHEFTsK

Tagi: dziwne to
10:15, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Tagi
Loading