Blog > Komentarze do wpisu
Choroba-widmo nęka Koreę Płn. Dzieci rodzą się zdeformowane, nie można określić płci. Dziwne to

Uciekinierzy z Korei Północnej przynoszą niepokojące wieści z kraju rządzonego przez Kim Dzong Una. Według Koreańczyków, z którymi rozmawiała telewizja NBC, w jednym z regionów szaleje "choroba-widmo", spowodowana najprawdopodobniej promieniowaniem.
​Uciekinierzy z Korei Północnej przynoszą niepokojące wieści z kraju rządzonego przez Kim Dzong Una. Według Koreańczyków, z którymi rozmawiała telewizja NBC, w jednym z regionów szaleje "choroba-widmo", spowodowana najprawdopodobniej promieniowaniem.

Lee Jeong Hwan uciekła z północnokoreańskiego regionu Kilju w 2010 roku. Ma problemy z chodzeniem, gdyż zmaga się z bólem prawej nogi. W rozmowie z NBC przyznaje, że w porównaniu z innymi, jej i tak się poszczęściło.Zmarło tak wiele osób, że zaczęliśmy to nazywać "chorobą-widmo". Myśleliśmy, że umieramy z powodu biedy i tego, że źle jemy. Teraz wiemy, że to rezultat promieniowania - opowiada.W regionie Kilju znajduje się poligon do testów nuklearnych, Punggye-ri. Już na początku listopada media informowały, że w rejonie rodzą się zdeformowane dzieci.Nie mogliśmy określić płci dziecka, ponieważ nie miało genitaliów - opowiada Rhee Yeong Sil. Dziecko urodziło się w rodzinie jej sąsiadów. Zdeformowane dzieci są tam zazwyczaj zabijane, więc rodzice zabili malucha - dodaje. 60-latka mówi także, że cała jej rodzina choruje - nękają ich migreny i nudności. Naukowcy z Korei Południowej z kolei przyznają, że nie mają jednak wystarczająco dowodów na to, by zdecydowanie potwierdzić, że choroby i deformacje są spowodowane promieniowaniem. Nie sądzę, żeby uciekinierzy kłamali. Wierzymy im na słowo, ale nie mamy wystarczająco informacji - opowiada Suh Kune-yull z uniwersytetu w Seulu. 

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-korea-grozi/fakty/news-choroba-widmo-neka-koree-pln-dzieci-rodza-sie-zdeformowane-n,nId,2473162#

wtorek, 05 grudnia 2017, radioalert

Polecane wpisy

Loading