Blog > Komentarze do wpisu
Huragan Ofelia poukładał jabłka w irlandzkich sadach. Zobacz! Dziwne to!

W połowie października huragan Ofelia uderzył w Wyspy Brytyjskie. Wiatr o sile ok. 180 km/h i intensywne opady zebrały śmiertelne żniwo. Trzy osoby zginęły, a ok. 380 tys. gospodarstw straciło prąd. W sieci pojawiły się też zdjęcia, na których widać, że ucierpiały również irlandzkie sady. W jednym z nich porywisty wiatr ogołocił drzewa ze wszystkich jabłek.
Ten szokujący widok ujrzeli sadownicy tuż po przejściu Ofelii przez Irlandię. Niemal wszystkie drzewa były pozbawione owoców. Jabłka leżały wokół nich, tworząc owocowy „dywan". Dla właścicieli był to widok łamiący ich serca.


Od 17 października Irlandia ze skutkami huraganu Ofelia. – To była najgorsza nawałnica w Irlandii od 50 lat – powiedział w jednym z wywiadów premier Irlandii Leo Varadkar. – To zdarzenie pogodowe, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem.
Najbardziej ucierpiało miasto Cork i hrabstwo Armagh, nazywane „hrabstwem sadów”, które uchodzi za jabłkowe królestwo. Czy ostatnie zdarzenia wpłyną na produkcję irlandzkich cydrów? Konsumenci napojów na bazie jabłek nie kryją swojego zaniepokojenia. 

Więcej: http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/koszmar-w-sadzie-tedy-przeszedl-huragan/c9mbh32

poniedziałek, 30 października 2017, radioalert

Polecane wpisy

Loading